تمام آنچه را که برای یک بازاریابی تمام عیار نیاز دارید

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ «Digital Marketing» از ابزارها و کانال‌های دیجیتال مثل شبکه‌های اجتماعی، وب سایت و ایمیل در راستای دستیابی به اهداف کسب‌وکار استفاده می‌کند. به عبارت ساده‌تر کلیه اقدامات بازاریابی که در فضای دیجیتال و به منظور دستیابی به اهداف کسب‌و‌کار صورت می‌گیرد تا پیام شما را به بیشترین تعداد مخاطب ممکن برساند، دیجیتال مارکتینگ است. 

امروزه خریداران ما بیشترین زمان خود را در اینترنت سپری می‌کنند، بنابراین بهترین مکانی که می‌توانیم با آن‌ها ملاقات داشته باشیم و ایشان را به خرید تشویق کنیم همین فضای مجازی است.

در عصر ارتباطات دسترسی به مخاطبان بیش از هر زمان دیگری ساده شده‌ است، ابزارهای دیجیتال سبب شده هر لحظه بتوانید با مشتری ارتباط برقرار کرده و با او در تماس باشید. دیجیتال مارکتینگ دارای بخش‌های مختلفی است که فرآیند ارتباط با مشتری را کانالیزه کرده و تعریف می‌کند.

بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی دیجیتال از طریق ابزارهای دیجیتال مثل اینترنت مخاطبان هدف را شناسایی کرده و در بستر لوازم دیجیتال که ممکن است آنلاین یا غیرآنلاین باشد به تبلیغ محصول، معرفی برند و بررسی رفتار مشتری می‌پردازد.

مشتری همه چیز یک کسب‌وکار است و بازاریابی دیجیتال بیش از شیوه بازاریابی به این امر تاکید دارد و می‌کوشد از طریق تحلیل رفتار مشتری به شناخت سلایق و خواست‌های او دست یابد. هر چه دیجیتال مارکتر به تعداد بیشتری از مشتریان هدف دسترسی پیدا کند و بتواند آن‌ها را جذب و به خرید تشویق کند در انجام کار خود موفق‌تر خواهد بود.

دیجیتال مارکتینگ برای همه کسب‌وکارها قابلیت اجرا دارد. فرقی نمی‌کند در شرکت خود چه محصول یا خدماتی را ارائه می‎کنید، دیجیتال مارکتینگ ابتدا به شناسایی مخاطب شما و نیازهایش می‌پردازد و سپس از طریق تهیه محتوای ارزشمند می‌کوشد وی را به همراهی با اهداف بازاریابی شما تشویق کند.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

مزایای بازاریابی دیجیتال

هنگام استفاده از بازاریابی دیجیتال از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

  • تعامل هر چه بیشتر با کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی
  • بازخوردگیری از مشتریان
  • شکستن محدودیت‌های فضایی و فاصله‌های جغرافیایی
  • برندسازی در فضای مجازی
  • شناخت اینکه برای کاربران چه محتوایی جذاب‌تر است
  • ارائه خدمات به مشتری در فضای وب
  • ارائه خدمات بهتر به مشتریان از طریق پشتیبانی آنلاین
  • امکان سنجش و ارزیابی دقیق و دریافت گزارش‌های تحلیلی

مهم‌ترین سرفصل‌های بازاریابی دیجیتالی

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی ( Content Marketing )

بازاریابی محتوایی ؛ تولید محتوا و ...

بازاریابی محتوایی زیر مجموعه بازاریابی درونگرا است، در بازاریابی درونگرا از طریق تولید محتوای جذاب و مورد علاقه کاربر مخاطب را به تصمیم‌گیری برای خرید تشویق می‌کنیم. به این ترتیب که با پاسخ دادن به پرسش‌های ذهنی مخاطب و رفع دغدغه‌های ذهنی ایشان بدون تبلیغات مستقیم، کالا و خدمات خود را به مشتری معرفی می‌کنیم.

در بازاریابی محتوایی خریداران و مصرف کنندگان کالا و خدمات از طریق محتواهای ارزشمند و مناسب با برند آشنا شده و به خرید کالا و خدمات شرکت تشویق می‌شوند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی ( Social Media Marketing )

بازاریابی شبکه های اجتماعی ؛ تبلیغات اینستاگرامی و ...

کاربران شبکه های اجتماعی بسیار زیادند و از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه کسب‌وکارها برخوردار هستند. برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه یک تجربه مناسب به آنها از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به افزایش فروش منجر شود. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از طریق ایجاد صفحه در این پلتفرم‌ها و برقراری ارتباط با کاربران می‌کوشد به فروش بیشتر کمک کند.

انتخاب کانال‌های ارتباطی‌ای که بیشترین کاربر هدف شما در آن‌ها حضور دارند بر عهده بازاریابی شبکه های اجتماعی است که می‌تواند به بازگشت سرمایه و فروش بیشتر کمک کند. موفقیت یا شکست بسیاری از شرکت‌ها در فضای وب در بسیاری از موارد به همین امر بستگی دارد.

دیجیتال مارکتینگ

بازار یابی تصویری ( Video Marketing )

تیزر ؛ موشن گرافیک ؛ پادکست

بازاریابی ویدیویی / تبلیغات صوتی و تصویری

افزایش روز افزون محتواهای صوتی و تصویری در فضای وب و تمایل کاربران به مشاهده محتوای صوتی تصویری سبب رونق گرفتن بازاریابی تصویری شده‌است. برای موفقیت در بازاریابی صوتی و تصویری  باید قادر باشید محتواهای جذابی تولید کنید و آن را در فضای اینترنت منتشر کنید تا کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند.

تعداد کاربرانی که به جستجو در محتواهای ویدیویی/ تصویری می‌پردازند هر روز بیشتر می‎شود. به همین دلیل کسب‌وکارها از این قابلیت جدید به بهترین شکل ممکن در راستای تحقق اهداف خود استفاده می‌کنند. یوتیوب جایی است که ویدئوها بیش از هر مکانی دیده می‌شوند، نمونه‌های داخلی آن مثل سایت آپارات هم بستر مناسبی برای انتشار محتوای ویدیویی/تصویری و جذب مخاطب است.

سعی کنید در شبکه های اجتماعی ویدیو ( تیزر ؛ موشن گرافیک ؛ پادکست و ... ) محور حضور فعالی داشته باشید و با تولید محتوای مناسب تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات پیامکی ( SMS Advertising )

ارسال پیام های جمعی ؛ منطقه ای و ...

در شرایطی که اغلب افراد گوشی هوشمند در اختیار دارند، موبایل می‌تواند ابزار بسیار مناسبی برای دیجیتال مارکتینگ باشد. پیش از هر اقدامی برای بازاریابی پیامکی لازم است یک لیست کامل از مشتریان و شماره تلفن همراهشان گردآوری کنید. در مرحله بعد باید اهدافی را که از بازاریابی موبایلی دنبال می‌کنید مشخص کنید و در نهایت پیام‌های متناسب با هدف خود را تهیه کنید و برای مخاطبان ارسال کنید.

هنگام استفاده از بازاریابی پیامکی باید نکات مختلفی مثل زمان ارسال پیامک و لحن محتوایی که ارسال می‌کنید را در نظر بگیرید.

دفتر کار مجازی ( Virtual Office )

دفتر کار ، خط تلفن ؛ کد پستی و ...

شما می‌توانید در هرجای دنیا حاضر باشید، بدون اینکه نیاز داشته باشید هزینه‌ یک دفتر کار تمام‌وقت را پرداخت کنید. شما می‌توانید دورکار باشید یا از خانه کار کنید و همچنان از مزایای یک نشانی اداری و خدمات دفتری بهره‌مند شوید. دفتر مجازی شما شامل نشانی اداری، خط تلفن، مدیریت تماس و دسترسی به خدمات دفتری شامل اتاق جلسه، دستیار شخصی و پشتیبانی IT است؛ بدون نیاز به اجاره یک دفتر فیزیکی. قرارداد اجاره منعطف این دفاتر،‌ هزینه سربار شما را کاهش می‌دهد و همچنین ارتقا به دفتر فیزیکی را به هنگام نیاز، به سادگی ممکن می‌سازد.

دیجیتال مارکتینگ

با گوگل ادز ( ادواردز ) بیشتر دیده شوید

انگیزه اساسی استفاده از گوگل ادز ؛ جذب حداکثری مشتریست

هیواهاست ؛ تحقق رویاهاست

هر سایت با هر بودجه ای می تواند از تبلیغات در گوگل استفاده کند

اگر تبلیغات در گوگل را نمی‌شناسید یا تجربه‌ای در تبلیغات گوگل ندارید، به شما نوید این موضوع را می‌دهیم که با تبلیغ در گوگل کسب‌و‌کارتان متحول خواهد شد. با تبلیغ گوگلی وب‌سایت شما با کلمات کلیدی خاصی در صفحه‌ی اول و یا حتی لینک اول گوگل نشان داده می‌شود و شما فقط به ازای هر کلیکی که روی سایت شما انجام می‌شود پول پرداخت خواهید کرد. به عبارت دیگر شما به ازای هر مشتری که از گوگل وارد سایت شما شود، هزینه پرداخت می‌نمائید.

برای سفارش آنلاین تبلیغ در گوگل کافیست در سایت ثبت‌نام کرده و سفارش تبلیغ در گوگل را ثبت نمائید تا بلافاصله فاکتور دریافت نمائید و پس از آن تصمیم گیری فرمائید. در این مورد مشاوران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

سئو و بهینه سازی سایت ( SEO )

دیجیتال مارکتینگ

سئو ( SEO )

بهینه سازی برای موتورهای جستجو و ...

مهم‌ترین تکنیکی که در بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد، سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. اغلب اوقات از صاحبان کسب و کارها می‌شنویم که برای موفقیت باید بر روی سئو سرمایه‌گذاری کنیم اما سئو به چه معناست؟

به‌کارگیری یک سری اصول و تکنیک‌ها برای مدیریت وب سایت به نحوی که مخاطب به ساده‌ترین شکل ممکن بتواند از طریق موتورهای جستجو به محتوای وب سایت دسترسی داشته باشد و همچنین از مشاهده آن لذت ببرد.

سلام در خبرنامه هیوا ثبت نام کنید

به باشگاه هواداران هیوا هاست بپیوندید و از مزایای فوق العاده آن بهره مند شوید